• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Вільний інформаційний простір для кожного На розгляді

Доданий
24.09.2019
Номер
4
Інформаційні технології

Вільний інформаційний простір – це модернізована зона з сучасною інформаційно-технологічною інфраструктурою. Цей простір облаштований сучасними комп’ютерами з швидкісним інтернетом, де славутичани зможуть скористатися різноманітними послугами. Для ефективності та зручності доступу до послуг простору для всіх вікових категорій громадян міста, його доречно розмістити в центрі міста, на базі ЗБІЦ.

Автор проекту
Бюджет
99 960 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
кв. Московський, 12, Славутицька міська рада, Славутич

Опис

Проблема

В умовах розвитку комп’ютерних технологій бібліотеки, як сучасні інформаційні центри, мають змогу розширити контингент своїх користувачів і значною мірою зменшити проблеми, що постають нині перед громадськими організаціями, бізнесом, іншими соціальними структурами в пошуках якісної електронної інформації.
Особливо гостро стоїть питання проведення вільного часу та адаптації в сучасному житті новітніх цифрових технологій, людей похилого віку.
В ЗБІЦ працюють клуби для жителів міста різного віку. І саме тут знаходять для себе можливість в спілкуванні наші пенсіонери. Проблема в тому, що такі люди потребують допомоги в освоєнні сучасних форм спілкування та отримання інформації через мережу Інтернет.
ЗБІЦ м. Славутича має поновити сучасним обладнанням комп’ютерні місця з швидкісним Інтернетом, програмним забезпеченням, для того щоб задовольнити споживача інформаційно-бібліотечними послугами.

Мета проекту

Створення вільного інформаційного простору в читальному залі бібліотеки для дорослих, яка знаходиться в Московському кварталі 12.
Проект направлений на залучення всіх вікових груп користувачів бібліотеки: студентів, дорослих, людей «третього віку», підприємців, освітян, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування та інших .

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обгрунтування

Для створення комфортних умов для отримання навичок роботи з сучасною комп’ютерною технікою, можливістю спілкування в мережі Інтернет, створення особистих кабінетів з послуг та ін., даний проект передбачає модернізацію спільними зусиллями членів міської громадської організації «Товариство ветеранів ЧАЕС м. Славутича» та фахівців бібліотеки матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури ЗБІЦ. У читальному залі закладу будуть встановлені 5 сучасних комп’ютерів з вебкамерами, багатофункціональний пристрій, підключений швидкісний Інтернет. Комунікаційний майданчик ЗБІЦ розширить контингент своїх читачів завдяки новим формам інформаційно-бібліотечних послуг, а саме – співпраця з громадськими організаціями, бізнесом, іншими соціальними структурами в пошуках якісної електронної інформації; і головне - це групове безоплатне навчання роботи на комп’ютері та в мережі Інтернет для людей «третього віку». Новими для діяльності ЗБІЦ стануть послуги е-звітності, е-зайнятості, е-банкінгу, е-платежі, е-освіта, е-кадастр, е-пошта, е-урядування тощо. У ЗБІЦ буде створений більш широкий пошуковий та повнотекстовий сервіс за рахунок доступу до світових інформаційних ресурсів.
В програмі проведення засідань міської громадської організації «Товариство ветеранів ЧАЕС м. Славутича»: набуття знань, навичок та вмінь роботи на комп'ютері, вивчення основних текстових редакторів, практичні заняття з ділового та особистого листування, відправлення копій документів, сервіси зв`язку з друзями і родичами, друкування, читання газет в електронному варіанті та інші.
Крім того, в рамках співпраці, всі користувачі ЗБІЦ отримають змогу користуватися технікою та інтернетом, встановленими в читальній залі.

Для кого цей проект

Проект направлений як на створення комфортного інформаційного простору для всіх вікових категорій м. Славутича, так і на залучення до бібліотеки всіх жителів нашого міста: студентів, дорослих – людей «третього віку», підприємців, освітян, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування та інших .

План заходів з реалізації проекту

1. Підготовчий- вибір постачальника і замовлення техніки.
2. Основний (реалізація) - закупівля техніки та укладення контракту з поставником послуг Iнтернету.
3. Укладення договіру про співпрацю із Загальноміським бібліотечно-інформаційним центром.
4. Налаштування ПК та установка ПЗ
5. Підключення Iнтернету
6. Звітний - презентація проекту та репортаж (відео, в газету, соц.мережу)

Ключові показники оцінки результату проекту

Прогнозується:
- модернізація матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури ЗБІЦ;
-вільний доступ до мережі Інтернет;
-запровадження нових інформаційно-бібліотечних послуг;
-кількість нових захоплень,
-зростання у користувачів комп’ютерної грамотності.

Очікуваний термін реалізації проекту

2020

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Iнфляційні ризики

Фотографії